Raft.cz

Tisk z adresy http://www.riversport.eu/Clanek-Jak-jsme-se-topili-na-jezu-u-Riegrovky.aspx?ID_P=10 ID_clanku=1361
- Reklama -
Půjčovna lodí na Metuji, Úpě a Labi

Jak jsme se topili na jezu u Riegrovky

Zobrazujete samostatné vlákno diskuse.
Zpět na source of article

Diskuse nad článkem

Podplavání
Honza
5/23/2012 3:44 PM
K tomu podplavání válce: 1) viděl jsem na vlastní oči, jak na Radošově (Ohře) nějací kluci sklouzávali jez po břiše a taky skákali z hrany do vývařiště šipku, v obou případech podplavávali vývařiště. Mohlo být tak jen cca deset kubíků, ale zrovna Radošov "vaří" už za poměrně malé vody. (Mně subjektivně to už přišlo nebezpečné, rozdodně bych to za toho stavu nejel.) 2) Můj táta jednou jel na raftu Sázavu za 1. stupně, cvakli se v Nespekách. Bez vesty. Všichni až na něj se drželi raftu a pak nakonec se i s raftem z toho sami po delším boji dostali (a pak všichni blili). On jediný si vzpomněl na tu starou (a dnes proklínanou) poučku o podplavání, zkusil to, a opravdu válec podplaval.
Vím, že 1) je trochu jiný případ (skokani už byli rozjetí) a že 2) je jeden případ, proti němuž může být x případů, kdy to dopadlo špatně. Ale přesto bych se bránil těm tvrzením, že to podplavání nikdy a za žádných okolností bez výjimky nefunguje. Spíš bych řekl, že to někde funguje, jinde ne, záleži na typu jezu, průtoku, tvarem dna pod jezem, plaveckých schopnostech a určitě i hodně na štěstí.
Reply to this comment
Pravidla diskuse: Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova. Odkazy zadávejte ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.
Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo se zaregistrujte a získejte další výhody.
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu