Re: Jizera sjizdnostMartin7/28/2020 11:05 AM | river: Jizera, Jsem hňup. Rozlišování značek, typů ať už lodí, aut, kol, prostě čehokoliv mi nikdy nešlo. A u lodí je pro mě prostě už od dětství každá nafukovací dvojička Pálava. V současnosti ale jezdíme na Barace od Gumotexu...
|
Re: Jizera sjizdnostTy máš Pálavu s chobotem? Můžeš sem hodit link?
|
Re: Jizera sjizdnostMartin7/26/2020 9:37 PM | river: Jizera, Ahoj, díky moc všem za názory. Chtěl jsem jen vědět jak je to tam aktuálně s vodou (přeci jen letos prší trosku víc). Koukal jsem na vodičem v Železnem Brodě, od toho si odečetl Kamenici, což mi vycházelo že je ještě v pohodě, ale nevím kolik tam vezme elektrárna. Takže jsem potřeboval poradit od někoho místního, nebo někoho kdo se vyzná lépe než já. Máme samozřejmě nafukovačku s chobotem, vesty, neopreny helmy a možná i pádla. Riegrovku jsem si procházel několikrát a ten úsek si prohlížel. Netvrdím ze mám mraky zkušenosti a sjel jsem Niagaru v sudu, ale pokud bude dost vody, tak bych si na tohle troufnul a pak si dal třeba i to pivo. Tak ale ještě jednou díky za odpovědi - teď už vím ze aktuálně je to nejetelne.
|
Re: Jizera sjizdnostS tím se nedá než souhlasit
|
Re: Jizera sjizdnostHoP7/26/2020 8:26 PM | river: Jizera, Sjet Jizeru pod turistickou Riegrovkou? Na nafukovací kanoi ve dvou a po dotazu na Raftu? Nic ve zlém, jen je jistějších způsobů, jak si přivodit minimálně trauma, mnohem více... Je to exponovaný úsek WW IV min., osobně vím o jednom utopeném a nebyl to začátečník. Sjízdné pouze za vysokého stavu v rámci hodně slušného oddílu a skupiny s maximální výbavou a s hodně zkušenostmi, nej na ještě těžších úsecích (v ČR Vltava pod přehradou, Tanvaldská Kamenice v singlu apod....), pak se šance na přežití zvyšuje... Na pohodu si ten úsek projděte nejprve pěšky, přidejte metr až dva vody, která tam teče, kalná a plná bordelu a možná si potom v klidu dáte úsek Malá Skála - Dolánky a třeba u Kozy si u pivka budete blahopřát, jak může být na vodě i pohoda...
|
Re: Jizera sjizdnostAhoj, tak nějak to bude, ovšem: 1/ Na Riegrovku bych to viděl lépe s nafukovačkou s "chobotem", dost to tam šplouchá  . 2/ Stávajících 4,3 m3/s v Žel. Brodě je na tento úsek zoufale málo, nesjízdné. Ani z Podspálova to nebude nic moc. Za tohoto stavu bych to viděl spíš z Líšného (položit do náhonu) nebo z M. Skály  .
|
Re: Jizera sjizdnostAhoj, podle mého názoru není tahle část Jizery za současného průtoku sjízdná. Teda lépe řečeno je sjízdné jen nadržení jezu od Semil, pak jde část vody do elektrárny a peřeje sjízdné nebudou. Lépe začít až z Podspálova, tam už se voda z elektrárny vrací a doplní se vodou Kamenice. Šťastnou plavbu.
|
Jizera sjizdnostMartin7/25/2020 9:45 PM | river: Jizera, Ahoj, uměl by mi někdo říct jak je na tom úsek ze Semil do Podspalova podél Riegrovy stezky na Jizeře? Popřípadě do Železného Brodu? Je tam letos dost vody pro nafukovací kanoi pro dva (klasická palava). Zkoušel jsem koukat na vodočty ale nikdy jsem ten úsek nejel a nejsem místní, tak z toho nejsem úplně nejmoudrejsi. Uvažujeme ze by jsme to jeli teď v pondělí 27.7. Díky za info.
|