| Kdo |
Km |
Trasa |
Obtížnost |
Datum |
Loď |
Hodnocení |
Ivis
|
30 |
U Szlaga mlyn (Zurawki), most, park. - Stara Rzeka, most |
ZW |
25.6.26 |
nafukovací kánoe |
|
Vodočet: |
Popis: Mel to byt cerny kun "Ivis" zajezdu, ale velke zklamani. Horni usek minule mel aspon super akcni zacatek, ale ted stale jen pomalu tekouci reka. Prumer 4,8 km/h. Pritom jsem vybral udajne nejlepsi usek!? Zajimave tak usek 5 km max, hezke travy obcas ve vode. Jinak nuda, na jedne strane rakos na druhe les. A furt... zadna zmena. Krzywe kolo taky nic moc, vlastne nic... jen z vrchu, pokud by clovek sel do takove štrapáce, tak ze pry je videt velky meandr reky.. Polska number one, jak nekdo psal totalne nesmysl. Jedine plus, ze zadny jez! 2 km pred cilem jedine perejky. Prumer nakonec 5,4 km/h, jelikoz 2 polští vodaci me chteli drsne predjet tak, ze bych musel se vyhybat vetvim. Tak nakonec vodacky nerovny souboj, kdy oni 2, na plastovkach a jeste mladsi a jeste cerstvejsi (kratsi usek). 2x jsem je sikovnosti zavrel v zatacce, potreti nezvladli podjet podel rakosin me a pak ale diky dlouhym rovinkam me vyrovnali, ale nastesti dalsi drevo mi udrzelo vedeni, ktere jsem navysoval az cca na 200 m, nicmene po case me opet stahovali postupne. Jelikoz bylo do cile jeste 10 km neveril jsem že udrzim. Ale po 5 km odpadli .-). Potkali jsme celkem 6 vodaku!!! Poprve na zajezdu. No a zapisuju pres zdlouhavou nudu aspon dalsi PL reku s nejvyssim poctem km v 1 den ze vsech vodaků vsech dob zapsanou!!
|
|
Vladimír
|
16 |
Czarna Woda - Czarne |
ZW |
31.7.24 |
laminátová kánoe |
|
Vodočet: |
Popis:
|
|
Tom
|
150 |
Lipusz -.Tleň |
ZW |
1.7.23- 7.7.23 |
plastová kánoe |
|
Vodočet: Vodočet Czarna Woda - 70 cm |
Popis: Stále krásná řeka s průzračně čistou vodou tekoucí převážně opuštěnými lesy a loukami, tábořili jsme na neorganizovaných bivakovacích místech, nicméně od doby, kdy Šakal napsal svůj krásný článek, přibylo tabulek se zákazy, takže hledání divokých tábořišť už není tak snadné. Nicméně stále platí, že vážek je snad více než komárů.
Úsek od Lipusze na jezero Schodno je za tohoto stavu na limitu, naložená kánoe dost dřela, ale šlo to. Za celých 150 km jsme přetahovali jeden strom. V osadě Wda byl na řece pár labutí s mláďaty, který byl tak agresivní, že nás donutil se kus vrátit a loď přetáhnout asi 200 m po břehu.
|
|
Ivis
|
1 |
Pritok Trzebiocha - Loryniec, most, molo, vodacke zazemi (176,0) |
ZW |
9.8.22 |
packraft |
|
Vodočet: |
Popis: Pri spluti Trzebiochy. Na soutoku je Wda jen nepatrne vetsi. Prumer 6 km/h. Mirne tekouci.
|
|
Jana Pádličková
|
9 |
Borsk most pod jezem - Miedzno most |
ZW, WW I |
8.8.22 |
nafukovací kánoe |
|
Vodočet: |
Popis: Celkem zajímavá řeka. Počátek cesty začal poklidným náhonem, který se asi po 2km změnil v pěknou, peřejnatou řeku, která se časem opět zklidnila.
Zajímavostí na tomto toku, bylo setkání s českými vodáky.
|
|
Ivis
|
9 |
Borsk, most ( pod jezerem) 155,9 - Miedzno, most |
ZW, WW I |
8.8.22 |
nafukovací kánoe |
|
Vodočet: |
Popis: První 1,5 km styl široký rovny nahon, ale pěkné břehy, ovšem stojata voda, no a pak po rozdělení na kanal Wdy a reku Wdu super úsek skoro 2 km!! Možná nejlepší úsek v oblasti Pomoří ! Krásné tekoucí, perejky, ww1, občas klickovani mezi stromy ( stojícími - živými) v řece, super technické i krásné designove! Pak ovšem zbylých 6 Km skoro stojata voda. Na tomto fadnim useku jsme potkali po týdnu první české vodaky ! Velká skupina na laminatkach na těžko i se psy někteří. A technika někteří jako polští motylkari ..-)). Ale fajn milí.
|
|
Libor
|
93 |
Czarna Woda-Tleň |
ZW |
23.8.20- 27.8.20 |
nafukovací kajak |
|
Vodočet: |
Popis: Nádherná čistá řeka s překvapivě silným proudem. Po celé délce plavby je vidět písečné dno i v hloubce přes 2 metry! Úžasné možnosti na koupání i táboření. Krásné okolí s borovými lesy a vysokými písčitými břehy. Opravdový skvost polských řek!
|
|
Lasička
|
59 |
Mlynki - Tleň |
ZW |
4.7.18- 6.7.18 |
nafukovací kánoe |
|
Vodočet: |
Popis: Borové lesy kam se podíváš... Podél řeky je spousta divokých i organizovaných tábořišť různých velikostí a typů, každý si vybere. Pěkně teče celou dobu. Doporučuji spíše v pracovní dny než o víkendu, kdy je tu prý spousta vyletníků.
|
|